wtorek, 15 grudnia 2009

Czego oczekują czytelnicy?

Drugi post napisany dzisiaj nie będzie typowym postem.
Chciałbym abyście Wy, czytelnicy tego bloga napisali jakie tematy chcielibyście abym poruszył na blogu.
Może ktoś z Was ma gospodarstwo nastawione na produkcję wołowiny i chciałby wiedzieć, jak można je ulepszyć wykorzystując zasady permakultury? Może macie kilka kur i chcielibyście sprawić, że będą lepiej wykorzystywać żywność na pastwisku? Może interesuje Was kwestie dotyczące uprawy biomasy?

O tym dowiem się tylko, jeśli o tym napiszecie.


Proszę swoje sugestie umieścić w komentarzach pod tym postem, dzięki nim ten blog będzie ciekawszy.

10 komentarzy:

 1. Mnie interesuje jak najefektywniej można produkować energię dzięki permakulturze. Współprodukcja żywności była by pozytywna :).
  Najciekawsze dla mnie są kwestie biopaliw oraz biogazu (jako paliw silnikowych).

  Piotr

  P.S. Stałem się regularnym czytelnikiem twojego bloga codziennie wchodzę żeby sprawdzić czy niema nic nowego, jak się zbiorę i założę własny chętnie zacytuję kilka twoich artykułów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuje za odpowiedź, artykuł o energii w permakulturze w trakcie produkcji:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie najbardziej interesuje wszystko co dotyczy ogrodu leśnego. Zaczęłam taki tworzyć na swojej działce i czytam wszystko co tylko wpadnie mi w ręce. Właśnie założyłam bloga w którym chcę opisać doświadczenia z tym związane, a ten blog dodałam do moich obserwowanych blogów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trochę późno na komentarz ;)

  Mnie interesuje wszystko związane z samowystarczalnością. Wydaje się że dzięki permakulturze łatwiej osiągnąć samowystarczalność żywnościowa. A jeśli jeszcze wspomnisz o domie ekologicznym/pasywnym, produkcji biogazu lub innej energii odnawialnej to będzie super.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam Panie Wojciechu!
  Od 2 tygodni z wypiekami na twarzy czytam Pański blog i na tą chwilę najbardziej przeszkadza mi bardzo powolne działanie strony. Nie jestem informatykiem i nie potrafię wskazać przyczyny, ale na komputerze z 1 Gb ram'u i procesorem 1700 MHz przewijanie strony trwa wieki. Nawet na szybszym, domowym sprzęcie, z 4 rdzeniowym procesorem i 4 Gb ram'u, przewijanie tekstu odbywa się z trudem. Przeglądarka to Firefox i Opera. Dodam, że z żadną inną stroną www nie mam takich problemów.
  Nie jest to odniesienie się do zadawanych przez Pana pytań: co zmienić i co poprawić, ale nie znalazłem innego miejsca by zasygnalizować te problemy.
  Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za dalszy rozwój bloga i PIP.

  Krzysztof

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za komplement. Niestety nie mam pojęcia w czym jest problem. Na moim laptopie, działa dość dobrze a i na słabszych nie mam takich problemów.

  Jako jedyne pocieszenie mogę dodać, że od dłuższego czasu zmniejszam rozmiar zdjęć przed opublikowaniem, także na przyszłość powinno być lepiej. We wcześniejszych wpisach z braku znajomości rzeczy tego nie robiłem. Mam nadzieję, że to pomoże. Na przyszłość. Również pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę Wojtku, że gdybyś założył dodatkowy blog, w którym notowałbyś swoje wzloty i upadki podczas osiedlania się na swoim i organizowania gospodarstwa, cieszyłby się on sporym zainteresowaniem.
  Choć wiadomo, wszystkich rozwiązań podawać oficjalnie nie należy... ;-))) ale zawsze jest to budujące, że ktoś zaczyna od zera, ma koncepcję i ją realizuje.
  Nawet na tej mojej zapyziałej wiosce dochodzą mnie informacje o tym, że coraz więcej ludzi z miasta chce uciekać i budować jakieś wymarzone gaje-raje. I oni wsparcia potrzebują.
  Pozdrawiam z Kresowej Zagrody,
  Ewa S.

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno coś takiego zrobię. Wkrótce kupię działkę, ale zacznę działać dopiero od wiosny... Wtedy prawdopodobnie założę tego bloga.

  Myślę, że to co proponujesz będzie również dobrym tematem na poradnik.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgadzam się z tym, że strona jest "za ciężka": po zapisie na dysk strona główna zajmuje 236kB (plik css nie jest wydzielony) oraz skrypty i grafika zajmują w sumie 1,8MB!

  Proponuję

  1. przede wszystkim zlikwidować wyszarzenie obrazka tła: to wyszarzenie jest osiągnięte za pomocą javascriptu, co bardzo obciąża komputer przy przewijaniu. Lepiej umieścić zwykły obraz wyszarzony "raz na zawsze".

  2. usunąć ramki "PIP na facebook", "Moja lista blogów" oraz "Ostatnie komentarze" - aby strona była lżejsza.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dzięki za sugestie.

  @1 Jeśli kiedyś zrozumiem jak to zmienić, to zapewne to zrobię :) W ciągu kilku dni moje blogowanie czeka przeprowadzka na inną domenę i WordPressa. Myślę, że tam będzie łatwiej kombinować.

  @2
  Usunięcie PIP na Facebooku rozważam, mojej listy blogów raczej nie, a "ostatnie komentarze" to na pewno zostaną - ten mały gadżet bardzo ułatwia dyskusję...

  Jeszcze raz dzięki.

  OdpowiedzUsuń

Podziel się wiedzą ze znajomymi!