wtorek, 26 stycznia 2010

Co sadzić na niższych piętrach w leśnym ogrodzie?

Dzisiejszy post będzie opisem tego jak zdobyć informacje nt tego co sadzić na niższych pietrach w leśnym ogrodzie. Pewnie zawsze zastanawiałeś się Drogi Czytelniku co tam posadzić?

Zdobyć potrzebną wiedzę można bardzo szybko, przy okazji pomagając wypromować Polski Instytut Permakultury (PIP).

Wystarczy, że umieścisz gdzieś (forum, wzmianka na blogu...) minimum 2 linki do Twoich 2 ulubionych wpisów z bloga PIP lub mogą być to linki do strony głównej:

http://permakulturnik.blogspot.com/

Gdy je umieścisz wyślij mi meila z linkami do miejsc gdzie je umieściłeś, a ja po weryfikacji prześlę Ci na Twojego meila tabelę 44 roślin, których używam gdy projektuję leśne ogrody. Tabela zawiera nazwę polską, po łacinie, wysokość i szerokość roślin, wymagania świetlne i glebowe oraz krótko opisane zastosowanie danej rośliny. Są w tej grupie zarówno dynamiczne akumulatory, rośliny przyciągające pożyteczne owady, rośliny dające owoce, rośliny na sałatkę, jak i przyprawy. Czy wiedziałeś Drogi Czytelniku, że możesz w Polsce uprawiać substytut imbiru?

Jeśli nie, a zależy Ci na dużym stopniu samowystarczalności to gorąco polecam wzięcie udziału w tym "programie partnerskim":) Normalnie musiałbyś poświęcić kilkanaście godzin by zdobyć tę wiedzę. Tutaj zostanie Ci ona podana niemal na talerzu, w zamian za 5 minut Twojego czasu.

Jeśli umieścisz stały link (np na Twoim blogu lub innej stronie internetowej) do strony PIP, to wystarczy, ten jeden link.

12 komentarzy:

 1. nie posiadam :( moze ilosc merutorycznych postow :P pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. mopel44 napewno jesteś zarejestrowany na jakimś poczytnym forum i jak masz dośc sporo postów i się udzielasz to wystarczy że wstawisz link z jakimś opisem w stopkę. Powinno to wystarczyć.

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 3. Albo wystarczy, ze w jakimś komentarzu napiszesz coś w stylu:

  "Skoro o inwestowaniu mówimy, to co myślicie o tym:
  http://permakulturnik.blogspot.com/2009/11/permakultura-i-agrolesnictwo.html

  czyli o inwestowaniu w uprawę drzew? Mogą rosnąć drzewa i jednocześnie zwierzęta się paść na tym samym terenie."

  Coś takiego, to już jest jeden link. Więc jak byś jeszcze jeden komentarz napisał na forum ogrodniczym i dał linka do wpisu o leśnym ogrodzie to to już wystarczy, potem wysyłasz melia do mnie z linkami, gdzie są te komentarze i potem ja wysyłam tabelkę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dodam jeszcze, że nie możne to być komentarz na stronie PIP :)

  OdpowiedzUsuń
 5. kurka co to o tej porze juz nie spisz czy pracujesz tak jak ja ? Cale zamieszanie zrobilem bo nie doczytalem, da sie zrobic :) ksiazki nie doczytalem , cwiartke walnalem :) hihi ide kimac bo jutro nie wstane w formie :( pozdrowki i spac.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj trochę za wcześnie poszedłem spać i obudziłem się w środku nocy:)

  OdpowiedzUsuń
 7. @Wojciech, do umieszczenia stałego linku na stronie przydałby się banerek, najlepiej wyraźny przy 100 pikselach szerokości.

  pzdr

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy zrobienie takiego banera, to tylko zrobienie obrazka, czy coś jeszcze trzeba robić (jakieś programowanie, html-e itp.?

  OdpowiedzUsuń
 9. To zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Jak się zgodzisz to mogę umieścić to wężowe drzewko z niniejszego blogu, po kliknięciu na które otworzy się Twój blog.

  pzdr
  p.s.
  nt. zlecenia poprowadzenia warsztatów możemy rozmawiać tu, czy wolisz e-milią?

  OdpowiedzUsuń
 10. Wolę na gg, jeśli możesz, lub w drugiej kolejności na meila.

  Proszę, możesz umieścić to drzewko z wężem Uroborosem:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ok. napiszę do Ciebie niebawem.
  Sprawdź, czy taki link Ci pasuje www.2bs.pl

  OdpowiedzUsuń